Mizunoliga menn 17/18


Final Round Final Round Standing

beste poengplukker(poeng / settene)

#18

VetleHylland 5,32(218/41)

#7

JonArnesen 4,87(190/39)

#2

AskHelland-Hansen 4,86(170/35)

#3

MarcinLubiejewski 4,38(140/32)

#10

Kristian MjeldeBjelland 3,85(231/60)

beste server(serve ess / settene)

#10

Henrik AaseHole 0,7(31/44)

#8

Runar TorsvikSannarnes 0,56(5/9)

#9

ØrjanSiljander 0,51(21/41)

#3

MagnusHelland 0,5(1/2)

#15

Jan ChristianEliassen 0,47(7/15)

beste blokker(killblokk / settene)

#16

JanPotac 1(2/2)

#10

TonyZylstra 0,75(18/24)

#6

Anders NedlandRøneid 0,7(35/50)

#12

Ivar SommerOs 0,66(21/32)

#16

Lars MagnusKaasa 0,6(21/35)

beste poengplukker(poeng)

#18

VetleHylland 218

#7

JonArnesen 190

beste server(serve ess)

#12

JarleFornes 20

#18

VetleHylland 18

beste blokker(killblokk)

#12

Ivar SommerOs 21

mottak - positivitet %(perfekt mottak + mottak) / alle mottak

#2

HåvardAarrestad 75 %(117/156)

#1

YngveSundfjord 74 %(139/188)

#2

Aleksander SandlieSørum 74 %(56/76)

#11

GøranRønneberg 73 %(57/78)

#12

JarleFornes 69 %(114/166)

angrep - perfekt %smash poeng / smash totalt

#8

TheodorThorvaldson 53 %(121/228)

#18

VetleHylland 52 %(183/351)

#6

MagnusHelgerud 52 %(25/48)

#6

OskarRaftevold 50 %(146/293)

#2

AskHelland-Hansen 48 %(144/303)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Kaasa L.M.
(Koll IL)
KANT 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)

KANT 2  
Siljander Ø.
(TIF Viking)
MIDTSP. 1  
Røneid A.N.
(TIF Viking)
OPPLEGGER 1  
Bergheim R.
(BK Tromsø)
LIBERO 1  
Sørum A.S.
(Koll IL)
  • LIBERO 2  
    Sundfjord Y.
    (TIF Viking)
  • OPPLEGGER 2  
    Morken K.H.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 3  
    Zylstra T.
    (Randaberg IL)
  • MIDTSP. 4  
    Os I.S.
    (Stod IL)
  • DIAGONAL 2  
    Hylland V.
    (TIF Viking)
  • KANT 3  
    Thorvaldson T.
    (BK Tromsø)
  • KANT 4  
    Loftesnes M.
    (Førde Volleyballklubb)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Kaasa L.M.
(Koll IL)
KANT 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)

KANT 2  
Siljander Ø.
(TIF Viking)
MIDTSP. 1  
Røneid A.N.
(TIF Viking)
OPPLEGGER 1  
Bergheim R.
(BK Tromsø)
LIBERO 1  
Sørum A.S.
(Koll IL)
  • LIBERO 2  
    Sundfjord Y.
    (TIF Viking)
  • OPPLEGGER 2  
    Morken K.H.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 3  
    Zylstra T.
    (Randaberg IL)
  • MIDTSP. 4  
    Os I.S.
    (Stod IL)
  • DIAGONAL 2  
    Hylland V.
    (TIF Viking)
  • KANT 3  
    Thorvaldson T.
    (BK Tromsø)
  • KANT 4  
    Loftesnes M.
    (Førde Volleyballklubb)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Kaasa L.M.
(Koll IL)
KANT 1  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)

KANT 2  
Siljander Ø.
(TIF Viking)
MIDTSP. 1  
Røneid A.N.
(TIF Viking)
OPPLEGGER 1  
Bergheim R.
(BK Tromsø)
LIBERO 1  
Sørum A.S.
(Koll IL)
LIBERO 2  
Sundfjord Y.
(TIF Viking)
OPPLEGGER 2  
Morken K.H.
(TIF Viking)
MIDTSP. 3  
Zylstra T.
(Randaberg IL)
KANT 3  
Thorvaldson T.
(BK Tromsø)
MIDTSP. 4  
Os I.S.
(Stod IL)
KANT 4  
Loftesnes M.
(Førde Volleyballklubb)
DIAGONAL 2  
Hylland V.
(TIF Viking)