NM menn 17/18


Kampoppsett Kampoppsett Standing

beste poengplukker(poeng / settene)

#18

VetleHylland 4,88(39/8)

#5

MathiasLoftesnes 3,5(14/4)

#10

Kristian MjeldeBjelland 3,38(27/8)

#10

Lars FredrikTvinde 3,25(13/4)

beste server(serve ess / settene)

#9

RubenMæland 0,75(3/4)

#13

HallvardValen 0,5(1/2)

#6

OskarRaftevold 0,5(2/4)

beste blokker(killblokk / settene)

#6

OskarRaftevold 1(4/4)

#6

Anders NedlandRøneid 0,88(7/8)

#9

ØrjanSiljander 0,75(6/8)

#7

Jon ErlendHaukås 0,75(6/8)

#16

Peder ØrbeckSørheim 0,67(2/3)

beste poengplukker(poeng)

beste blokker(killblokk)

mottak - positivitet %(perfekt mottak + mottak) / alle mottak

#9

ØrjanSiljander 82 %(28/34)

#10

Lars FredrikTvinde 80 %(12/15)

#2

HåvardAarrestad 74 %(14/19)

#14

ErlendIsaksen 74 %(14/19)

#1

YngveSundfjord 69 %(34/49)

angrep - perfekt %smash poeng / smash totalt

#5

MathiasLoftesnes 67 %(12/18)

#10

Lars FredrikTvinde 61 %(11/18)

#18

VetleHylland 61 %(31/51)

#10

Kristian MjeldeBjelland 52 %(22/42)

#14

ErlendIsaksen 47 %(7/15)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Hylland V.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Haukås J.E.
(TIF Viking)
KANT 1  
Siljander Ø.
(TIF Viking)

KANT 2  
Loftesnes M.
(Førde Volleyballklubb)
MIDTSP. 1  
Raftevold O.
(Førde Volleyballklubb)
OPPLEGGER 1  
LIBERO 1  
Aarrestad H.
(Førde Volleyballklubb)
  • LIBERO 2  
    Sundfjord Y.
    (TIF Viking)
  • OPPLEGGER 2  
  • MIDTSP. 3  
    Røneid A.N.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 4  
    Sørheim P.Ø.
    (BK Tromsø)
  • DIAGONAL 2  
    Eikeland R.D.
    (Førde Volleyballklubb)
  • KANT 3  
    Kjemperud O.H.
    (BK Tromsø)
  • KANT 4  
    Bjelland K.M.
    (TIF Viking)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Hylland V.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Haukås J.E.
(TIF Viking)
KANT 1  
Siljander Ø.
(TIF Viking)

KANT 2  
Loftesnes M.
(Førde Volleyballklubb)
MIDTSP. 1  
Raftevold O.
(Førde Volleyballklubb)
OPPLEGGER 1  
LIBERO 1  
Aarrestad H.
(Førde Volleyballklubb)
  • LIBERO 2  
    Sundfjord Y.
    (TIF Viking)
  • OPPLEGGER 2  
  • MIDTSP. 3  
    Røneid A.N.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 4  
    Sørheim P.Ø.
    (BK Tromsø)
  • DIAGONAL 2  
    Eikeland R.D.
    (Førde Volleyballklubb)
  • KANT 3  
    Kjemperud O.H.
    (BK Tromsø)
  • KANT 4  
    Bjelland K.M.
    (TIF Viking)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Hylland V.
(TIF Viking)
MIDTSP. 2  
Haukås J.E.
(TIF Viking)
KANT 1  
Siljander Ø.
(TIF Viking)

KANT 2  
Loftesnes M.
(Førde Volleyballklubb)
MIDTSP. 1  
Raftevold O.
(Førde Volleyballklubb)
OPPLEGGER 1  
LIBERO 1  
Aarrestad H.
(Førde Volleyballklubb)
LIBERO 2  
Sundfjord Y.
(TIF Viking)
OPPLEGGER 2  
MIDTSP. 3  
Røneid A.N.
(TIF Viking)
KANT 3  
Kjemperud O.H.
(BK Tromsø)
MIDTSP. 4  
Sørheim P.Ø.
(BK Tromsø)
KANT 4  
Bjelland K.M.
(TIF Viking)
DIAGONAL 2  
Eikeland R.D.
(Førde Volleyballklubb)