NM menn 18/19


Kampoppsett Kampoppsett Standing

beste poengplukker(poeng / settene)

#13

Sigurd van DijkFestøy 5,55(61/11)

#18

VetleHylland 5,38(43/8)

#2

AskHelland-Hansen 4,6(46/10)

#15

ArjanFestøy 4,56(41/9)

#10

Tom HaraldMossmann 4,33(13/3)

beste server(serve ess / settene)

#4

AndersBroen 1(3/3)

#4

CatoSeljevold 0,67(4/6)

#7

Jon ErlendHaukås 0,62(5/8)

#7

MartinOlimstad 0,62(8/13)

beste blokker(killblokk / settene)

#11

OddvinPedersen 1(3/3)

#6

Anders NedlandRøneid 0,88(7/8)

#16

Lars MagnusKaasa 0,83(10/12)

#9

LjubisaJanjic 0,8(8/10)

mottak - positivitet %(perfekt mottak + mottak) / alle mottak

#18

VegardPaulsen 85 %(11/13)

#12

MarekKabiczke 71 %(41/58)

#10

Kristian MorkenBjelland 69 %(25/36)

#3

IsakHelland-Hansen 69 %(48/70)

#17

ØysteinLøken Bergum 68 %(39/57)

angrep - perfekt %smash poeng / smash totalt

#9

LjubisaJanjic 70 %(26/37)

#7

JonArnesen 65 %(13/20)

#10

TonyZylstra 61 %(33/54)

#3

IsakHelland-Hansen 53 %(45/85)

#1

Lars FredrikTvinde 51 %(35/68)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Zylstra T.
(Randaberg IL)
MIDTSP. 2  
Kastet K.K.
(NTNUI Volleyball)
KANT 1  
Mossmann T.H.
(Farsund IL)

KANT 2  
Arnesen J.
(NTNUI Volleyball)
MIDTSP. 1  
Pedersen O.
(Farsund IL)
OPPLEGGER 1  
Oltedal B.
(Randaberg)
LIBERO 1  
Paulsen V.
(BK Tromsø)
  • LIBERO 2  
    Løken B.Ø.
    (Førde Volleyballklubb)
  • OPPLEGGER 2  
    Ringøen A.M.
    (Førde VBK 2)
  • MIDTSP. 3  
    Haukås J.E.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 4  
    Røneid A.N.
    (TIF Viking)
  • DIAGONAL 2  
    Hylland V.
    (TIF Viking)
  • KANT 3  
    Olimstad M.
    (Førde Volleyballklubb)
  • KANT 4  
    Helland-Hansen I.
    (Randaberg IL)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Zylstra T.
(Randaberg IL)
MIDTSP. 2  
Kastet K.K.
(NTNUI Volleyball)
KANT 1  
Mossmann T.H.
(Farsund IL)

KANT 2  
Arnesen J.
(NTNUI Volleyball)
MIDTSP. 1  
Pedersen O.
(Farsund IL)
OPPLEGGER 1  
Oltedal B.
(Randaberg)
LIBERO 1  
Paulsen V.
(BK Tromsø)
  • LIBERO 2  
    Løken B.Ø.
    (Førde Volleyballklubb)
  • OPPLEGGER 2  
    Ringøen A.M.
    (Førde VBK 2)
  • MIDTSP. 3  
    Haukås J.E.
    (TIF Viking)
  • MIDTSP. 4  
    Røneid A.N.
    (TIF Viking)
  • DIAGONAL 2  
    Hylland V.
    (TIF Viking)
  • KANT 3  
    Olimstad M.
    (Førde Volleyballklubb)
  • KANT 4  
    Helland-Hansen I.
    (Randaberg IL)

DREAM TEAM

DIAGONAL 1  
Zylstra T.
(Randaberg IL)
MIDTSP. 2  
Kastet K.K.
(NTNUI Volleyball)
KANT 1  
Mossmann T.H.
(Farsund IL)

KANT 2  
Arnesen J.
(NTNUI Volleyball)
MIDTSP. 1  
Pedersen O.
(Farsund IL)
OPPLEGGER 1  
Oltedal B.
(Randaberg)
LIBERO 1  
Paulsen V.
(BK Tromsø)
LIBERO 2  
Løken B.Ø.
(Førde Volleyballklubb)
OPPLEGGER 2  
Ringøen A.M.
(Førde VBK 2)
MIDTSP. 3  
Haukås J.E.
(TIF Viking)
KANT 3  
Olimstad M.
(Førde Volleyballklubb)
MIDTSP. 4  
Røneid A.N.
(TIF Viking)
KANT 4  
Helland-Hansen I.
(Randaberg IL)
DIAGONAL 2  
Hylland V.
(TIF Viking)